Sepet

 

BLOG

Blog

EBS ( Elektronik Fren Sistemi ) Nedir ve Nasıl Çalışır

 • Published in
 • Super User tarafından yazıldı.
 • Kategori: Blog
 • Gösterim: 6

EBS ( Elektronik Fren Sistemi ) fren kumanda sistemi, ABS ( Kilitlenme Karşıtı Fren Sistemi )  ve        ASR  (Antipatinaj Sistemi) ile uyarlanmıştır. Otomobilin kontrolünü sağlamaktadır. Elektronik kumanda sisteminin avantajı kısa tepki süreleri ve fren mesafeleri ayarlandığından aracın aniden durmasını sağlayarak kazaların önüne geçmesidir.

ABS NEDİR? ABS BEYNİ TAMİRİ NASIL YAPILIR?

 • Published in
 • Super User tarafından yazıldı.
 • Kategori: Blog
 • Gösterim: 16

,

ABS  Nedir?
Abs; İlk kez 1936 yılında Almanya’da 1990lı yıllardan bu yana Türkiye’de kullanılan, dünyada birçok insanın hayatını kurtarmış olan bir fren çeşidine verilen isimdir. Açılımı ; Anti’’Lock Braking System’’dir. Türkçe de Kilitleme Önleyici Fren Sistemi anlamına gelmektedir. Diğer fren çeşitlerine göre çok daha fazla özelliklere sahiptir bu yüzden ani durma durumlarında devreye girip sizlere daha güvenilir bir sürüş imkanı sağlar.
ABS Nasıl Çalışır ve Faydaları Nelerdir?
 Abs, sürüş sırasında önünüze başka bir aracın, yayanın veya herhangi bir cismin çıktığı zamanlarda ani ve sert bir şekilde frene basınca tekerlerin kendini kilitlemesi durumudur.  Otomatik olarak devreye girer.
Abs fren sistemi teker kilitleme işlemini 20 saniye içerisinde gerçekleştirir ve aracınızın manevra kaybetmesini önler. Böylece tekerleriniz güvenliği sağlayıp kazanın önüne geçmiş bulunur.  
Özetleyecek olursak ; abs araçlarınız için vazgeçilmez bir sistemdir. Olası kaza durumlarının önüne geçerek direksiyon hakimiyetinizi kaybetmemenizi sağlar; kısacası abs hayat kurtarır.
ABS Parçaları Nelerdi?
Abs Hız Sensörü :  Aracın tüm tekerleklerine bağlıdır.  Tekerleklerin hızını hesaplamak için araç beyni sensörlerden gelen sinyallerden faydalanır.
Abs Hidroliği :  Fren pompasından gelen borulardır. Fren pedalına araç sürücüsünün ne kadar basınça bastığını ölçer.
Elektronik Kontrol Ünitesi : Gelen sinyalleri analiz ederek Abs’yi devreye sokar ve çıkarır.
Araç Gösterge Panelinde Abs Işığının Yanması Ne Anlama Gelir?
Burada 3 çeşit durum söz konusudur. Fren lambalarınız bozulmuş olabilir bundan kaynaklı abs ışığınız yanıyor olabilir veya hız sensörleri ya da abs modülünüz zarar görmüştür. Bu tür arızalarda aracın abs beyni tamirinin derhal yapılması gerekir.
Abs Fren Sitemi Neden Arızalanır?
Genellikle bu tür durumlarda abs fren modülü zarar görmüş olabilir.  Bu tarz durumlarda aracın abs beyin tamiri hiç bekletilmeden yaptırılmalıdır. Genelde bu tür arızalar abs sensörlerinin nemlenmesinden kaynaklanabilir.
Abs Beyin Tamiri Nasıl Yapılır?
Bu tarz durumlarda araç tamir ustaları öncelikle araç beynindeki arızaları test etmelidir. Arızanın abs fren testinden kaynaklı olduğunu tespit ettikten sonra ; bu arızanın tamiratını kendi bünyesinde gerçekleştirir.
Nitro Group firması, sizler için bu konuda sektöre bir yenilik daha getirmiştir. Jaltest Resmi Türkiye Distribütörü olan Nitro Group Jaltest Etm elektronik test modülü cihazı ile abs ve diğer fren sistemlerinin kolay ve hızlı bir şekilde tüm işlemlerini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu oldukça profosyonel cihaz ile ağır vasıta ve ticari araçlar da ayrıca modül kalibrasyonlarını yapmanız da mümkündür.  Araç üzerinde ki modülleri bağımsız olarak test edebilirsiniz ecu ile iletişim kurabilirsiniz. Problemin hangi sensörden neyden kaynaklı olduğunu bize doğrudan iletir.
Bu cihaz sayesinde artık fren testlerini yapmak çok kolay..

 

JALTEST OTOBÜS ARIZA TESPİT CİHAZI

 • Published in
 • Super User tarafından yazıldı.
 • Kategori: Blog
 • Gösterim: 17

Arıza tespit cihazı olarak kullandığımız Jaltest ‘in   otobüs arıza tespit cihazı tüm ağır vasıta grubunda olduğu gibi otobüs paketi de otobüslerde minibüslerde  çok başarılıdır. Tek bir cihaz ve bilgisayar ile tüm markaların arıza tespit işlemlerini  detaylı hızlı ve kolay yapabilirsiniz. Tamamen Türkçe bir ara yüzünün olması kullanıcılara büyük rahatlık sağlamaktadır.

Son derece başarılı bir şekilde performans veren Jaltest otobüs arıza tespit cihazı araçlarda meydana gelebilecek her türlü arızayı son derece hızlı bir şekilde tespit ederek arızanın giderilmesini sağlamaktadır.

 

Jaltest Otobüs arıza tespit cihazı sadece arıza tespit etmekle kalmaz bunun yanı sıra vites ve debriyaj tanıtma, beyin programlama, süspansiyon ayarlama, parametre ayarlama, parça tanıtma, aktivasyon testleri, detaylı arıza yönlendirme, arka direksiyon ölçümlemesi ve fren testlerine kadar bir çok işlemde başarılı bir şekilde çalışır.

Jaltest otobüs Arıza tespit cihazı  Agrale, Alexander Dennis, Autosan, BCI, Blue Bird, BMC, BREDAMENARINIBUS, Credo, Dina, Eldorado, Freightliner, Custom Chassis, GCA, Gillig, Golden Dragon, Higer, Hyundai, Isuzu, IC, Iveco, King Long, Man, Maz, MCI, Mercedes Benz, Mitsubishi Fuso, Nabi, Nefaz, Neoplan, Neoplan USA, New Flyer, Nova Bus, Orion, Otokar, Prevost, Renault, Scania, Setra, Solaris, Solbus, Sor, Temsa, Thomas, Built, Van Hool, Van Hool USA, VDL, Viseon Bus, Volkswagen, Volvo, Yutong markalarını destekler ve tam tamına işlemlerinize hızlı ve kolayca yapabilirsiniz.

Türkiye deki distribütörü  Nitro Group,  siz kullanıcılara satış sonrası desteği ile bir telefon kadar uzaktadır.Nitro Group Jaltest eğitimleri ile de sizlere Jaltest’i  tanıtmakta  öğrenmekte siz kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlamaktadır…

 

 

 

 

 

 

JALTEST ETM FREN ARIZA TESPİT CİHAZI

 • Published in
 • Super User tarafından yazıldı.
 • Kategori: Blog
 • Gösterim: 19

Nitro Bilişim olarak Jaltest cihazlarının Türkiye Distribütörüyüz.

Jaltest arıza tespit cihazının dili tamamen Türkçedir. Jaltest arıza tespit cihazı üniversal cihaz olarak da geçmektedir.  Jaltest ile ağır vasıta araç gruplarında istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Jaltest arıza tespit cihazı profesyonel bir cihaz olduğu için teknik servislerde yoğunlukla kullanılan bir üründür.

Jaltest arıza tespit cihazı ile diagnostik işlemlerin yanı sıra arıza kodu okuma, silme gibi işlemleri de yapmaktadır.

Jaltest Arıza Tespit Cihazının Özellikleri;

 • Sistemin ve arıza kodlarının otomatik tanıması
 • Teknik verileri sunar
 • Bağlantı şeması mevcuttur.
 • Ecu Programlama
 • Hata okuma,silme
 • Tamir bakımı önerisi ve zamanlarını sunar.

JALTEST ELEKTRONİK TEST MODÜLÜ (ETM)

Jaltest ETM elektronik test modülü, ağır vasıta  araçların Wabco, Knorr ve Haldex marka frenlerine modülatör testi yapılarak modülatör de oluşan hatayı anlamak için kullanılan bir sistemdir. Yani arıza olduğunda Fren modüllerinin hepsini değiştirmeye artık son, ETM cihazı ile Fren modüllerinin tek tek testini yapabilirsiniz. ETM yılda 3 kez güncellenir. ETM ile fren modülatörlerin basınçları manuel olarak kontrol edilir ABS sensörü ve balata aşımları test edilir. Böylelikle arızanın modülatörde olup olmadığı tespit edilir.

Jaltest ETM Paket İçeriği;

 • ETM Interface
 • ETM Yazılımı
 • ETM Kabloları
 • EBS Modülatörleri
 • ABS / EBS Tekerlek Hız Sensörleri
 • Fren Balata Aşınma Sensörü Test Adaptörü

 

ETM (Elektronik Test Modülü) araç üzerinde ki sensörleri test etmemizi sağlar. Sensör ile kontrol ünitesiyle iletişim kurulur ve kablolarda ki hasarları, sorunun hangi kablo ve sensörden olduğunu tespit etmemizi sağlar. Wabco modülator tamiri konusunda profesyonel çözümler içinde ETM tercih edebilirsiniz. Ürün detaylarını ve yaptığı işlemi kısa aşağıda yer alan videodan inceleyebilirsiniz.

Kampanyalı Jaltest ETM cihazı fiyat Bilgisine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

JALTEST MARİNE ARIZA TESPİT CİHAZI

 • Published in
 • Super User tarafından yazıldı.
 • Kategori: Blog
 • Gösterim: 78

Nitro  Mekatronik Otomotiv ekibi olarak yıllardır profesyonel anlamda sunduğumuz hizmetlerimize ek olarak sizin için alt yapısını oluşturduğumuz her türlü deniz aracınız için kullanılabilen (Yat, Sürat Teknesi, Yük gemileri, Su sporları araçları vb.) arıza tespit cihazımızı sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz.
Gelişen son teknoloji ürünlerini ve elektronik sistemlerini kullanan deniz araçlarının elektronik ve diagnostik sistemlerinine müdahale eden arıza tespit cihazının profesyonel ekibimizle satışını yapmaktayız. İleride meydana gelebilecek arızaları sizin için çok kısa bir işlemle tespit eden Jaltest Arıza Tespit Cihazı, Cojali tarafından geliştirilmiş son sitem multibrand arıza tespit cihazıdır

Alt Kategoriler

Markalar

Jaltest Türkiye Araç Arıza tespit cihazı olarak firmamızdan yapacağınız alışveriş sonrasında kullanım konusunda verilen ücretsiz eğitimin yanı sıra teknik servis konusunda da desteğimiz sürekli olarak bulunmaktadır. 

Jaltest Türkiye yetkilisi olarak sitemizde yapacağınız incelemeler sonrasında detaylar için bizlere telefon olarak da ulaşmanız mümkün. Araç Arıza tespit cihazı konusunda devamlı güncellik ve Türkçe arayüzü ile kolay kullanım isteyenlere Jaltest doğru seçenek olmakta.

Color I Color II Color III Color IV Color V Color VI

Giriş yada Kayıt Ol